Zapraszam Państwa do zapoznania się z moją ofertą !

 

Zajmuję się fotografią wnętrz mieszkań, domów oraz wszelkiego rodzaju obiektów architektury komercyjnej, takich jak: restauracje, zajazdy, gospodarstwa agroturystyczne, hotele, sale bankietowe, pensjonaty, SPA, baseny, siłownie, biura, pokoje gościnne, ośrodki rekreacyjne, salony fryzjerskie itp. Pracuję na terenie Warszawy i okolicy ale przyjmuję zlecenia również na terenie całego kraju.

 

Pakiet 1

dotyczy lokali, małych mieszkań i obiektów komercyjnych poniżej 60 m2

Pakiet 2

dotyczy domów oraz większych mieszkań powyżej 60 m2

Pakiet 3

dotyczy większych lokali, obiektów komercyjnych oraz architektury. Pakiet ten dotyczy również miejsc z pakietu pierwszego oraz drugiego, lecz bardzo oddalonych od Warszawy.

– cena ustalana indywidualnie

 

safe_image-8

 

 

Sesja fotograficzna

Po uzgodnieniu dogodnego terminu wykonuję profesjonalną sesję fotograficzną Państwa nieruchomości. Podczas pracy szczególną uwagę zwracam na jak najlepsze wykorzystanie światła, tak by wydobyć najbardziej interesujące cechy obiektu. Do tworzenia zdjęć używam obiektywów szerokokątnych, które optycznie powiększają fotografowane wnętrze. Dzięki temu oglądający fotografie odnosi wrażenie, że pomieszczenie jest bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Poza tym podczas pracy używam różnych technik, które powodują, że pomieszczenia zdają się być znacznie atrakcyjniejsze wizualnie dla oglądającego.

Edycja graficzna

Edycja graficzna zdjęć ma na celu wzmocnienie istotnych detali, poprawę kolorystyki i kontrastu, bez efektu sztuczności. Każde zdjęcie musi zostać skorygowane w programach graficznych. Sama sesja zdjęciowa jest jedynie częścią mojej pracy. Nawet najnowocześniejszy i najdroższy sprzęt fotograficzny oraz najlepsze obiektywy nie oddają wiernie kolorów oraz powodują zniekształcenia obrazu (aberracja). Muszę to skorygować, aby zdjęcie wyglądało poprawnie. To jest tylko minimum pracy w cyfrowej ciemni. W dalszej kolejności wyretuszuję zbędne elementy na zdjęciu (np. widoczne kable, pęknięcia, pyłki itp.), czasami usuwam lub zastępuję wybrane elementy na fotografii.

Gotowy produkt

Do 4 dni od wykonania sesji otrzymują Państwo wynikowe fotografie nieruchomości. Przy niewielkich sesjach (biura, restauracje, kawiarnie, sklepy) obrobione zdjęcia gotowe są do pobrania już następnego dnia. Przy większych zleceniach przygotowanie pakietu zdjęć może mi zająć kilka dni. Gotowe pliki w wysokiej rozdzielczości wrzucam na własny dysk internetowy i wysyłam załącznik, dzięki któremu w łatwy i prosty sposób ściągają sobie Państwo zdjęcia na swój komputer. W ten sposób nie zapełniam skrzynek dużymi zdjęciami. Na życzenie klienta mogę również nagrać zdjęcia na płycie CD i wysłać tradycyjną pocztą. Aby strona internetowa „chodziła” szybko i bez problemu, bezpłatnie tworzę i wysyłam przeskalowane zdjęcia.

 

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalnego fotografa?

 

Zdjęcia mieszkań oraz domów – (sprzedaż mieszkania, sprzedaż domu; wynajem mieszkania, wynajem domu, apartamentu lub pokoju). Wysokiej jakości zdjęcia do ogłoszeń przyśpieszają wynajem lub sprzedaż nieruchomości.

Zdjęcia wnętrz komercyjnych – fotografuję firmy, biura, sale konferencyjne, sale szkoleniowe, sklepy, restauracje, kawiarnie, lokale usługowe, kliniki, hotele, salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, SPA, baseny itp. Dobre fotografie zachęcają potencjalnych klientów do poznania miejsca oraz skłaniają ich do odwiedzin i skorzystania z oferty.

Zdjęcia wnętrz do portfolio – dla projektantów, producentów i osób zajmujących się aranżacją i stylizacją wnętrz. Profesjonalna sesja prezentuje dotychczasowe realizacje oraz pomaga zdobyć nowych klientów.

Zdjęcia budynków i obiektów – dla deweloperów i architektów, którzy dzięki stworzeniu atrakcyjnej prezentacji fotograficznej mogą w szybki i przystępny sposób zademonstrować galerię zdjęć całych obiektów oraz budynków, takich jak centra handlowe, domy mieszkalne, hotele, magazyny i drobną architekturę, a także poszczególne apartamenty, mieszkania, biura, pokoje hotelowe, hale, działki itp.

 

safe_image

 

 

Czy profesjonalne fotografie zwiększą szansę na promocję nieruchomości ?

Trzy razy tak! Pamiętajmy, że w dzisiejszej dobie Internetu, gdy nikt nie ma czasu osobiście oglądać danej nieruchomości, fotografia pełni niezastąpioną rolę. Klient zanim przyjdzie obejrzeć lokal lub obiekt, przegląda w serwisach ogłoszeniowych setki zdjęć różnych wnętrz i chętniej wybiera te, które wyglądają atrakcyjnie. Dobre zdjęcia zachęcają więcej osób do kontaktu ze sprzedawcą, a więc Państwa akcje znacząco rosną. Mieszkanie lub dom z wysokiej jakości zdjęciami są sprzedawane o wiele szybciej i drożej więc inwestycja w fotografa się zwraca. Marnej jakości „obrazki”, z którymi tak często spotykamy się przeglądając strony internetowe lub oferty ogłoszeniowe, potrafią nie tylko radykalnie obniżyć wartość i klasę danego obiektu, ale także całkowicie do niego zniechęcić.

 

Jak długo trwa sesja?

Używam specyficznej metody, która zwiększa atrakcyjność zdjęć. Sesja małego lokalu trwa ok. 2-3 godzin, jeżeli wnętrza zostały wcześniej posprzątane i przygotowane. Przy większej liczbie pomieszczeń lub we wnętrzach, które wymagają przygotowania, sesja trwa dłużej. Bez obaw, jeśli goni Cię czas, to mogę zrobić zdjęcia również o wiele szybciej i też będą się wyróżniały wysoką jakością.

 

Jak zaplanować termin sesji fotograficznej?

W celu osiągnięcia maksymalnie dobrego efektu warto zaobserwować, jak zmienia się w ciągu dnia naturalne oświetlenie wnętrza i kiedy, w jakich godzinach promienie słonecznie nie wpadają do niego bezpośrednio – będzie to najlepszy czas na sesję. W zależności od przeznaczenia fotografii oraz klimatu, w jakim mają być utrzymane zdjęcia należy zastanowić się, czy chcemy mieć zdjęcia robione za dnia, czy nocą. Zdecydowana większość nieruchomości, aby uzyskać naturalne, ładne i jasne wnętrza powinny być fotografowane w ciągu dnia. Zdjęcia wykonane o zmroku podkreślą funkcję i klimat, zwiększają atrakcyjność miejsca, w którym w zdecydowanej większości przebywamy wieczorem lub nocą, np. restauracje, kawiarnie i inne lokale.

 

Jak przygotować pomieszczenie do zdjęć?

Wnętrze powinno prezentować się możliwie jak najkorzystniej, więc musi być solidnie wysprzątane. Wszystkie elementy szklane i połyskujące muszą zostać umyte, aby nie było widocznych zacieków i plam (m.in. okna, szkła, armatura). Zbędne przedmioty należy wynieść lub schować . Wyposażenie, które jest uszkodzone lub niekompletne należy wymienić lub naprawić. Stare wnętrza warto odmalować , a nawet gruntownie wyremontować i wystylizować – takie działanie (home staging) zwiększa zainteresowanie. W przypadku budynków należy sprawdzić stan elewacji  oraz uprzątnąć cały teren otaczający nieruchomość (zgrabić liście, skosić trawnik, odśnieżyć) . Dobrze jest dysponować elementami dekoracyjnymi (obrazy, szkło, figurki, świece, książki zatrakcyjnymi obwolutami, ozdobne kosze itp.), świeżymi owocami i kwiatami (cięte, doniczkowe).

 

Czy zdjęcia wykonywane przez biura nieruchomości są dobrej jakości?

Należy zwrócić szczególną uwagę czy dana agencja nieruchomości zatrudnia profesjonalnego fotografa. Przeważnie robią tylko szybkie zdjęcia poglądowe lub przyjmują je od zleceniodawcy, więc są to w większości amatorskie fotki. Takie fotografie na ogół nie wyglądają dobrze i raczej odstraszają klientów – wystarczy przejrzeć serwisy ogłoszeniowe. Zdjęcia są ciemne (nikt nie chce mieszkać w ponurym wnętrzu), o zaburzonej perspektywie (ludzie nie chcą mieć krzywych ścian w domu), nieostre (widać za mało szczegółów), z przekłamanymi kolorami i nieprzemyślanymi ujęciami. Często mają nieestetyczne cienie od lamp błyskowych i bałagan w mieszkaniu, który zniechęca potencjalnych klientów.

 

Czy można się umówić na zdjęcia w weekend?

Tak, można. Jestem fotografem, który w miarę potrzeby pracuje przez cały tydzień i przez całą dobę. Jeżeli mam wolny termin, to zdjęcia wykonuję również w weekendy, dni wolne od pracy i święta.

Nie warto tracić potencjalnych klientów z powodu słabej jakości zdjęć!

 

safe_image-6